Články
struktura
elementy
obecné
hlavička
Název tvoří URL adresu webové stránky.
Nadpis tvoří hlavní nadpis 1. úrovně <h1> při plném výpisu i nadpis nižší úrovně na zkráceném výpisu článku (elementu).
Menu tvoří text položky v menu, pokud je element do menu umístěn.
Titulek tvoří titulek webové stránky <title> v HTML. Zobrazuje se v záhlaví prohlížeče, v záložkách uživatelů (bookmarks) a hlavně tvoří nadpis výsledku vyhledávání ve vyhledávačích (např. Google, Seznam apod.). Maximální doporučená délka je 60 znaků včetně mezer.
Položky „nadpis“, „menu“ a „titulek“ jsou automaticky svázány s položkou „název“. Tyto vazby jsou definovány zaškrtávacím políčkem vpravo (po zaškrtnutí checkboxu vedle vybrané položky je možno tuto vazbu zrušit a položku editovat nezávisle).
meta
Popisek <meta name="description"> by měl obsahovat stručný popis obsahu webové stránky. Text se zobrazuje ve výsledcích vyhledávání ve vyhledávačích (např. Google) pod titulkem stránky. Maximální doporučená délka je 160 znaků včetně mezer.
Klíčová slova <meta name="keywords"> obsahují seznam důležitých slov používaných na stránce. Tato slova mohou nepatrně ovlivnit výsledky vyhledávání na internetu. Je možné sem pro snadnější orientaci vypsat slova, na která je příslušná stránka optimalizována. Jednotlivá slova nebo sousloví se oddělují čárkou.
sdílení a odkaz
Možnost vložení URL adresy webové stránky pro sdílení na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Google+) nebo přes e-mail. Je možné sem vložit i jinou adresu (například adresu rodičovského elementu), připojit k URL měřicí kód apod.
odkaz
URL je adresa cílové stránky nebo souboru (možno zadat externí adresu nebo pomocí ikony modré složky vybrat požadovaný cíl odkazu v Průzkumníku).
Text, který tvoří odkaz na webu (např. více o dřevěných židlích). Pokud není zadán, použije se automaticky text více.
štítky
Umožňují označit element libovolným počtem štítků, pomocí kterých lze na webu vypsat všechny elementy s příslušným štítkem. Jednotlivé štítky se oddělují čárkami. Při psaní štítků se zobrazí „našeptávač“ s již existujícími štítky.
Editace štítků se provádí na záložce Obsah/štítky.
datum
datum publikace – volitelné datum, které se zobrazuje u elementu a může sloužit k řazení v seznamu elementů. Formát je rrrr-mm-dd hh:mm:ss (rok-měsíc-den hodina:minuta:sekunda)
vytvořeno – automaticky vložené datum a čas vytvoření elementu
upraveno – automaticky vložené datum a čas poslední změny elementu
hodnocení
zapnout – zapne/vypne hodnocení na článku (elementu)
šablona – ze 3 druhů hodnocení:
- tlačítko hlasuj – formulář pro hlasování
- hvězdičky – výběr z pěti hvězdiček
- palce – výběr palce „nahoru“ a „dolů“
Doporučujeme neměnit jednou nastavený způsob hlasování, při přepočtu hodnot mezi jednotlivými metodami hlasování může dojít k zobrazování nesmyslných výsledků.
abstrakt
vnoření
vnořené elementy
Možnost nastavení, které elementy se budou resp. nebudou zobrazovat ve vnoření. Tyto elementy se definují na záložce Obsah/možnosti. Kontaktujte nás v případě požadavku na vytvoření nového typu elementu.
- setřídit – způsob setřídění vnořených elementů (sestupně, vzestupně, náhodně, ...)
- elementů/stránka – počet vnitřních elementů, které se zobrazují v plném výpisu daného elementu. Pro zobrazení ostatních elementů se na stránku přidá stránkování.
- elementů/řádek – počet elementů, které budou zobrazeny vedle sebe na jednom řádku
přidání vnořeného elementu
Vnořený element lze přidat jako:
- poslední v pořadí
- první v pořadí
připojení
dodatek
kategorie
obrázky
nastavení
vzhled
Výběr z předdefinovaných layoutů – vzhledů stránky. Layouty se mohou lišit například počtem sloupců, umístěním panelu s menu atd.
Layouty se definují na záložce Obsah/možnosti. Kontaktujte nás v případě požadavku na vytvoření nového layoutu.
element
Výběr z předdefinovaných typů elementu.
Elementy se definují na záložce Obsah/možnosti. Kontaktujte nás v případě požadavku na vytvoření nového typu elementu.
menu
Výběr z předdefinovaných menu, do kterých je možno element zařadit.
Menu se definují na záložce Obsah/možnosti. Kontaktujte nás v případě požadavku na vytvoření nového menu.
styl
Výběr z předdefinovaných CSS stylů, které mohou určovat vzhled jednotlivých prvků stránky.
Styly se definují na záložce Obsah/možnosti. Kontaktujte nás v případě požadavku na vytvoření nového stylu.
kategorie
V záložce rychlého přístupu k základnímu nastavení je možno zobrazit také kategorie vytvořené na záložce Obsah/kategorie. Stačí při editaci dané kategorie na záložce obecné v položce nastavení aktivovat volbu zobrazit v panelu nastavení.
platnost
Možnost nastavit u elementu platnost od/do neboli období, po které se element může zobrazovat na webu. Pokud nejsou vyplněna data, je platnost neomezená.
zobrazení
- nezobrazovat ve vnoření – pokud má element aktivovánu tuto možnost, nebere se ohled na nastavení vnoření na rodičovském elementu
- vytvořit RSS export – dojde k vytvoření RSS kanálu, který poskytuje měnící se obsah tohoto elementu (tento kanál lze odebírat a mít tak informace o aktuální podobě stránky)
- zobrazit v mapě serveru - zobrazí odkaz na element v tzv. sitemapě, kterou používají návštěvníci pro rychlou orientaci ve struktuře webu i roboti vyhledávačů pro indexaci stránek